Dolgu Enjeksiyonu
Yüzümüzdeki mimik kaslarının aşırı çalışması sonucu oluşan kırışıklıkların önlenmesindeki en pratik çözüm Dolgu enjeksiyonudur. Hem tedavi edici, hem de koruyucu özelliği vardır:
Yıllar içerisinde yüze yerleşmiş çizgilerin tamamen açılmasını sağlar. Henüz yüze yerleşmemiş ancak tekrarlayan kas hareketleriyle belirginleşen çizgilerin ise derinleşmeden düzelmesini sağlar. Ayrıca ter bezlerini bloke edici etkisiyle aşırı terlemeyi sonlandırır.

Nerelere Dolgu uygulaması yapılabilir?

Alındaki yatay kırışıklıklara,
Kaş ortasındaki kızma çizgisine,
Göz çevresi kaz ayaklarına,
Burun kenarındaki tavşan çizgilerine,
Dudak üstündeki sigara çizgilerine,
Çenedeki istenmeyen çizgilenmelere,
Boyun bölgesindeki enine çizgilenmelere,
Aşırı terleme olan avuç içi, ayak tabanı ve koltuk altına yapılabilir.

Uygulama öncesi hazırlık olarak btx uygulanacak alana  lokal anestezik kremler (emla) 1 saat öncesinden uygulanabilir.

Uygulama
Kas hareketi yaptırılarak belirlenen noktalara uygulama yapılır. Uygulama, enjeksiyon yapılacak bölge sayısına göredeğişmekle beraber ortalama 10 dakika sürer. Etkisi 24 saat içinde başlamakla beraber 1 hafta sonra tam etkisi oluşur. 1 hafta sonra tam yok olmayan kırışıklıkların tedavisi rötuş uygulaması olarak yapılır. Etkisi 6 ila 8 ay sürmekle beraber, düzenli uygulama yapıldığı takdirde etki süresi 1 yıla kadar uzayabilmektedir.

Uygulama sonrası
Uygulama sonrasındaki 4 saat boyunca; Dolgu uygulanan alanlara masaj yapmamalı.Başın öne eğilmesiyle uzun süreli aktiviteler ertlenmeli. Sıcak duş yapmak, sauna veya hamama gitmekten, spor yapmaktan kaçınılmalıdır.