LAZER EPİLASYON UYGULAMASI

Lazer Epilasyon bugüne kadar acılı ve ağrılıydı ancak artık bu muhteşem ÜTÜLEME Lazer sayesinde sadece uygulama yapılan bölgenize masaj yaptırıyor hissiyle kıllarınızdan kurtuluyorsunuz. Genital bölge, lazer epilasyonda bilindiği üzere en hassas bölgedir ve bu teknoloji ile artık tamamen acısız ve konforlu lazer epilasyon yaptırabilirsiniz. Bu yöntemle yapılan sık atışlarla kıl folikülü yavaş yavaş ısıtılıyor. İncecik epidermis, atış aralarında hızla soğuyor. Cihazlarda zaten kontak soğutma da var.

Yanık bir yana, ağrı da tamamen ortadan kalkıyor, ütüleme lazer uygulaması masaj rahatlığına dönüyor. Ütüleme, hız da getiriyor, seanslar çok çabuk bitiyor. Masaj rahatlığının bir başka nedeni, uygulamanın sabit atışlarla değil, başlığın deri üzerinde “ütü yapar gibi” gezdirilerek yapılması. Bu nedenle uygulama tekniği “ütüleme” olarak adlandırılıyor. ÜTÜLEME Lazer teknolojisi “Alma Lasers” patentlidir ve taklitleri de hizla türemektedir bu yüzden sadece, Soprano XL, Soprano Accord, Spa SHR ve Harmony XL ile ütüleme uygulaması yapabileceğinizi unutmayınız, ucuz taklitlerinden sağlığınız için sakınınız.

Ayrıca dört mevsim acısız ve yan etkisiz uygulanan tek teknoloji.

LAZER EPİLASYONA HAZIRLIK: *Uygulama yapılacak alandaki kılların asgari 15-25 gün öncesine kadar ağda veya iple alınmamış olması gerekmektedir. *Uygulama bölgeleri lazer epilasyondan önce 2-4 hafta süresince açık güneşe maruz bırakılmamalı ve solaryum seansına sokulmamalıdır.

UYGULAMA: Lazer epilasyon uygulanacak bölgelerin traşlanması ve takiben lazer

–hareketli atışlarla bu süre çok kısadır. Yüz 5 – 6 dakikada, bıyık 1 – 2 dakikada, bacaklar

SEANS ARALIKLARI: İki başarılı lazer epilasyon uygulama arası 4-6 hafta arasında değişmektedir. Seans sayısı kişilerin anatomik ve diğer özelliklerine bağlı olarak ortalamada 6-8 seans arasında değişmektedir.

LAZER UYGULAMA SONRASI:Lazer epilasyon uygulanan bölgede kişinin cilt hassasiyetine göre değişen sürede;1 saat ile birkaç gün arasında kendiliğnden geçen kızarıklık oluşabilir.*Lazer epilasyondan sonra 1 hafta kese,peeling gibi cildi tahriş edecek uygulamalar yapılmamalıdır. Güneşe çıklımamalı solaryuma girmemelidir.

LAZER EPİLASYON SONUCU: Kalıcıdır. Lazer epilasyon ile kökleri tahrip olan kıllar tekrar çıkmamaktadır.

 

Cilt Gençleştirme

Uzun yıllardan beri insanlar daha genç görünmek ve yaşlanmanın görünür etkilerini azaltmak amacıyla çeşitli cerrahi tedavi yöntemlerine başvurmaktadır. Yüz germe operasyonları bunların en yaygın örnekleridir. Sonuçta, yüz germe operasyonu ciddi bir ameliyattır ve anestezi, dokuların kesilmesi, tekrar dikilmesi, uzun iyileşme süreci, enfeksiyon riski anlamına gelmektedir. Asimetri, doğal olmayan görüntü muhtemel diğer komplikasyonlardır.

Cilt gençleştirme konusuna ilgili pek çok adayın yukarıda bahsi geçen sebeplerden dolayı cerrahi girişimleri tercih etmemesi sonucu cerrahi olmayan, iyileşme sürecinin daha kısa olduğu veya hiç olmadığı lazerle cilt yenileme ve lazerle cilt gençleştirme teknikleri geliştirilmiş ve son yıllarda giderek popülerliği artmıştır. Ameliyat risklerini almadan cildin sıkılaştırılması, kırışıklıkların giderilmesi ve yer çekimi etkisi ile ciltte oluşan sarkmaların toparlanması çeşitli dokularda muazzam değişiklikler yapabilen lazer ile cilt gençleştirme teknolojileri ile mümkün olabilmektedir.

Lazerl ile cilt gençleştirme ve cilt yenileme işleminde kullanılan lazer cihazlarının tamamı cilde yüksek enerjili ışınlar gönderirler. Bu lazer ışınları cildin yapısında bulunan su molekülleri veya kromofor adı verilen ve renk içeren maddeler tarafından tutulurlar. Işık enerjisinin su ve kromoforlarca tutulması sonucu enerji ısıya dönüşür ve cildin ışığa maruz kalan bölgesini kontrollü olarak katmanlar halinde tahrip eder. Lazer atışlarına maruz kalma sonucu tahrip olmuş cildin güneş ve benzeri etkilerden yıpranmış ve kırışmış dış katmanlarının yerini, yeni oluşan taze cilt dokuları alır. Bazı lazerler cilt yenileme işlemini cilt dokularını tahrip etmeden sadece ısıtarak da sağlamaktadır.

Lazerle cilt gençleştirme işlemi sonucunda cilt yapısı ve görüntüsünde önemli bir gelişme sağlanabilir. Cilt daha genç, daha sağlıklı, lekelerden ve izlerden arınmış daha temiz ve duru bir görünüme kavuşur. Lazerle cilt yenileme işlemi ile cildin elastikiyeti artar ve kırışıklıklar önemli oranda azalır.

 

Kılcal Damar Tedavisi

Telenjektazi veya diğer adıyla “spider ven” cildin yüzeyel kısmına yakın küçük damar genişlemeleridir. Derideki çok küçük damarlar 1-2 mm ye kadar genişleyerek ağ şeklinde gözle görünür hale gelir. Bir çeşit küçük damarların varisi de denilebilir. Toplardamarların iç cidarlarının, kapaklarının bozulmasıyla oluşan daha büyük çaplı 4 mm üzerindeki damar genişlemeleri –varisler şişlik yaparken bunlar yapısal olarak ve tedavi olarak telenjektazilerden ayrılırlar.   Telenjektaziler genelde yüz ve bacaklarda görülür. Yüzde, yanaklarda ve burun kenarlarında tek veya gruplar halinde bulunabilen bu kılcal varisler özellikle açık tenlilerde rahatsız edici estetik sorun yaratabilir.

Kırmızı benekli bu yüzler alkolik yüz görüntüsü vermesiyle aldatıcı da olabilir. Genellikle ince derili açık tenlilerde çok güneşe maruz kalma sonucu, devamlı tekrarlayan tahrişler sonucu, başka bir neden olmadan da oluşabilirler.

Kılcal damarlar bazı hastalıklarda, gebelik, alkol ve östrojen alımı, kortizonlu kremlerin uzun süreli uygulanması sonucu da gelişebilirler. Bacaklardaki damarlar genelde kilolu kadınlarda görülür. Genetik, dolaşım problemleriyle ilgili olabilirler. Gebelik sonrası sık rastlanır. Etek giyinmekten çekinecek kadar kötü görünümde olabilirler.

Varislerin tedavisi genişleyen toplar damarların büyüklüğü ile yakından ilgilidir. Büyük çaplı pakeler oluşturmuş, dolaşımda sorunlar yaratan varisler dopler USG yapıldıktan sonra cerrahi olarak çıkarılabilir, damar içine lazer uygulamasıyla kapakları bozulmuş, artık fonksiyon görmeyen toplar damarlar ortadan kaldırılabilir.

2-3 mm genişliğindeki varis damarları için; çok ince iğnelerle genişleyen damar içine ilaç enjeksiyonu yapılır. Damar tıkanır ve zamanla vücut tarafından yok edilir. Tedavi kısa sürer kolay uygulanır sonrasında bandaj kullanılır. Skleroterapi denilen bu tedavi durumuna göre tekrarlayan seanslar gerekebilir.  İğne ile tedavi sonrası, 3-5 gün varis çorabı giyilmesi önerilir. Başarı oranı yüksektir. Yan etkiler nadir görülür. Verilen ilacın damar dışına sızması renk değişikliğine yol açabilir. Tedavi sonrası bu bölgede oluşan morluklar ve şişlikler geçicidir.

İnce küçük iğnelerle girilemeyecek kadar küçük 1-2 mmlik genişlikte varisler – telenjektaziler için Nd-Yag lazerle veya radyofrekansla tedavi uygulanabilir.

Radyofrekans yöntemi, çok yüksek frekanslı (4 MHz) bir ses dalgasının damarı hasara uğratarak kapatması  prensibiyle çalışır. Telenjektazilerin  tek seansta tedavisini sağlamasıyla, ve her mevsimde uygulanmasıyla  lazerle tedaviye göre üstünlük gösterir. Telenjiektazik ve ince retiküler venler anında yok olur, bunu uygulama anında görebilirsiniz. Ses dalgalarıyla oluşturulan hasar termal yanık yapmayacak , ciltte renk değişikliği oluşturmayacaktır. Uygulamadan sonra cilt üzerinde kısa süreli kızarıklıklar oluşur. Bunlar birkaç gün içinde minik kabuklar oluşturur. 4-6 hafta içinde tamamen normale döner. Her cilt tipinde kullanılabilen özellikle yüz ve bacaklardaki  ağ şeklindeki küçük kılcal damarların yok edilmesi için ideal bir yöntemdir. Uygulama  alanın büyüklüğüne bağlı olarak 10 dk sürer, bandaj, varis çorabı uygulaması gerekmez.Nd-Yag lazer uygulaması ile de  küçük kılcal damar tedavisi yapılabilir. Uygulamayı  birkaç seans yapmak gerekir, zaten açık tenli olan bu hastalarda lazer uygulamasından sonra leke oluşmaması için çok dikkatli olmak gerekir.

Lazer ile varis tedavisi kılcal damarların lazer ışınları ile tedavi edilmesi şeklidir. Lazer ışınları uyguladığı ısı enerjisi ile, damarlar içindeki oksihemoglobin adlı maddeyi etkiler. Bu maddenin lazer ışınları ile ısınması sonucu genişleyen damarlar zamanla yok olur. Tedavi bu şekilde etkili olmaktadır.Lazerin uygulanmasında sakınca olmayan tüm hastalarda bu işlem başarılı olmaktadır.

Bu Tedavide Kullanılan Lazer Sistemleri Nelerdir ?
Bu tedavide kullanılan lazer ışınları,

 • Q-Switched Nd:YAG Lazer
 • IPL
 • Pulsed Dye Lazer
 • Fraksiyonel Lazer

Varis ve Kılcal Damarlar Nasıl Bir Görünüm Oluşturur ?
Söz konusu problemler deri üzerinde estetik olmayan görüntüler sergilerler. Bu görünüm kırmızı, pembemsi bir deri görünümü, Bazı bölgelerde damar görünümleri güneşe maruz kalma sonucu da bu görüntüler daha da artar. Aynı zamanda derinin ince olması, hassas ve beyaz oluşu da bu görünümleri daha belirgin hale getirir.

Peki Kılcal Damar ve Varis Problemi Nasıl Meydana Gelir ?

Kadınlarda daha sık görülen bu problem,

 • Çok yüksek topuklu ayakkabı giymek.
 • Aşırı kilo
 • Sık sık kilo alıp vermek
 • Güneşe duyarlılık
 • Tütün bağımlılığı
 • Alkol tüketimi
 • Kalitesiz ve dengesiz gıdalar ile beslenmek

Bu Problem Hangi Bölgelerde Görülür ?
Özellikle derinin daha ince olduğu, kılcal damarların yüzeye daha yakın olduğu bölgelerde daha çok görülen bu problem; yüz, burun üstü ve kenarları, bacaklar ve kollarda görülür.

Lazer ile Kılcal Damar ve Varis Tedavisi Kaç Seans Sürer ?
Bu işlemde seans sayısı kılcal damarların yapısı, genişliği seans sayılarını etkiler. Bu nedenle net bir seans sayısı yerine fikir vermek amaçlı seans sayısı belirtmek daha olasıdır. Bu sayılar ise 4 – 6 seanstır.

Uygulama Aralığı Ne Olmalıdır ?
Bu işlemde uygulama aralığı genelde 2 – 3 hafta ya da ayda 1 şeklindedir.

Uygulama Süresi Uzun Mudur ?
Hayır çok uzun bir zaman değildir. Seans süresi ortalama 35 dakika sürmektedir. Lazer ışınları sorunlu alana tek tek gönderilerek tarama yapılır. Böylece daha geniş alanlarda uygulama süresi artabilir.

İşlemler İz Bırakır Mı ?
Bu işlemden sonra varis ve kılcal damarlar geçirilirken deri üzerinde başka bir iz bırakılmaz

Doktorunuza Danışın
Bu uygulamdan önce doktorunuza muayene olup danışmanız çok önemlidir. Uygulama için uygunluğunuz önem taşıyan bir konudur. Öncelikle lazer ışınları için uygun olmanız gerekir daha sonra ise kılcal damar ve varisleriniz tedaviye uygun olmalı. Bu tedaviler varis çorabı gibi uygulanan medikal çözümler dışında diğer tedavilerin çözüm olmadığı durumlarda daha doğru uygulama niteliği taşır. Bu nedenle hastalığınız ile ilgili geçmişinizi doktorunuza anlatarak mutlaka danışın.

Tedavi Kalıcı Bir Çözüm Müdür ?
Bu tedavi, ısı enerjisi ile kılcal damarların yok edilmesi işlemi olduğu için kalıcı çözümler sağlar. Fakat zaman için de başka bölgelerde ya da daha önce varis ve kılcal damar problemi yaşanmayan bölgelerde aynı sebepler ile söz konusu rahatsızlık yaşanabilir.

İşlem Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir ?
Söz konusu tedaviden sorna alınan ısı ve ışın enerjisine ek olarak benzer enrjileri tekrar vücuda almamak ve korumak önemlidir. Deri işlemde yorulur ve başka bir dış etkeni kaldıramaz. Bu nedenle her lazer tedavisinden sonra olduğu güneşten ve sudan korunmak önemlidir.

 

Lazer Epilasyon

LAZER EPİLASYON SONUCU: Kalıcıdır. Lazer epilasyon ile kökleri tahrip olan kıllar tekrar çıkmamaktadır.

LAZER EPİLASYON UYGULAMASI

Lazer Epilasyon bugüne kadar acılı ve ağrılıydı ancak artık bu muhteşem ÜTÜLEME Lazer sayesinde sadece uygulama yapılan bölgenize masaj yaptırıyor hissiyle kıllarınızdan kurtuluyorsunuz. Genital bölge, lazer epilasyonda bilindiği üzere en hassas bölgedir ve bu teknoloji ile artık tamamen acısız ve konforlu lazer epilasyon yaptırabilirsiniz. Bu yöntemle yapılan sık atışlarla kıl folikülü yavaş yavaş ısıtılıyor. İncecik epidermis, atış aralarında hızla soğuyor. Cihazlarda zaten kontak soğutma da var.

Yanık bir yana, ağrı da tamamen ortadan kalkıyor, ütüleme lazer uygulaması masaj rahatlığına dönüyor. Ütüleme, hız da getiriyor, seanslar çok çabuk bitiyor. Masaj rahatlığının bir başka nedeni, uygulamanın sabit atışlarla değil, başlığın deri üzerinde “ütü yapar gibi” gezdirilerek yapılması. Bu nedenle uygulama tekniği “ütüleme” olarak adlandırılıyor. ÜTÜLEME Lazer teknolojisi “Alma Lasers” patentlidir ve taklitleri de hizla türemektedir bu yüzden sadece, Soprano XL, Soprano Accord, Spa SHR ve Harmony XL ile ütüleme uygulaması yapabileceğinizi unutmayınız, ucuz taklitlerinden sağlığınız için sakınınız.

Ayrıca dört mevsim acısız ve yan etkisiz uygulanan tek teknoloji.

LAZER EPİLASYONA HAZIRLIK: *Uygulama yapılacak alandaki kılların asgari 15-25 gün öncesine kadar ağda veya iple alınmamış olması gerekmektedir. *Uygulama bölgeleri lazer epilasyondan önce 2-4 hafta süresince açık güneşe maruz bırakılmamalı ve solaryum seansına sokulmamalıdır.

UYGULAMA: Lazer epilasyon uygulanacak bölgelerin traşlanması ve takiben lazer

–hareketli atışlarla bu süre çok kısadır. Yüz 5 – 6 dakikada, bıyık 1 – 2 dakikada, bacaklar

SEANS ARALIKLARI: İki başarılı lazer epilasyon uygulama arası 4-6 hafta arasında değişmektedir. Seans sayısı kişilerin anatomik ve diğer özelliklerine bağlı olarak ortalamada 6-8 seans arasında değişmektedir.

LAZER UYGULAMA SONRASI:Lazer epilasyon uygulanan bölgede kişinin cilt hassasiyetine göre değişen sürede;1 saat ile birkaç gün arasında kendiliğnden geçen kızarıklık oluşabilir.*Lazer epilasyondan sonra 1 hafta kese,peeling gibi cildi tahriş edecek uygulamalar yapılmamalıdır. Güneşe çıklımamalı solaryuma girmemelidir.

LAZER EPİLASYON SONUCU: Kalıcıdır. Lazer epilasyon ile kökleri tahrip olan kıllar tekrar çıkmamaktadır.